Tomasz Załęcki

Radny miasta Myszkowa
„Psi park” na terenie Myszkowa

„Psi park” na terenie Myszkowa

Dotyczy: Budowa ogrodzonego wybiegu „parku dla psów” na terenie miasta Myszkowa

Właściciele szczekających czworonogów znani są z troski o swoich pupili. Dlatego dopytują radnych, czy w Myszkowie nie mógłby powstać teren popularnie zwany „Psim parkiem”. A co na to odpowiadają włodarze miasta?

Interpelacja nr 8/18/11/2019

Na podstawie art. 24 ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym z dnia 08 marca 1990 r. (Dz. U. z 2018 r. poz. 1432, Dz. U. z 2018 r. poz. 1349, Dz. U. z 2018 r. poz. 1000)  wnoszę o przekazanie Panu Burmistrzowi Miasta Myszkowa niniejszej interpelacji i odpowiedź na nią w formie pisemnej.

Na początku roku pytałem na komisji, czy jest możliwość wybudowania psiego parku w mieście. 

W związku z tym, iż Mieszkańcy dopytują się o taką możliwość oraz widząc, jak popularny w Polsce staje się „Psi Park”, proszę o informację, czy istnieją tereny, które mogłyby zostać przeznaczone pod tego rodzaju inwestycję. Czy miasto Myszków ma w swoich planach budowę tego typu miejsca i jeśli tak to gdzie i kiedy ?

Uzasadnienie  

„Psi Park” przewiduje wytyczenie dużego placu, na którym pojawią się specjalne konstrukcje dla zabawy i treningu zwierząt, kosze na psie odchody wraz z woreczkami. Ogrodzone i odpowiednio zabezpieczone miejsce stworzy psom możliwości do swobodnego biegania bez smyczy wraz z innymi pupilami – oczywiście pod opieką właścicieli. 

Takie miejsce nie potrzebuje ochrony i jest też niedrogie w budowie i utrzymaniu. 

Uważam, że jest potrzebne i warto w nie zainwestować. 

Coraz więcej miast buduje ogrodzone wybiegi dla psów wraz z elementami służącymi zwierzętom do zabawy. Taki „Psi Park” znacznie przyczyni się do aktywności oraz integracji mieszkańców — miłośników zwierząt.