Tomasz Załęcki

Radny miasta Myszkowa
Interpelacja radnego – program rządowy Maluch+ na rok 2021 (32/21)

Interpelacja radnego – program rządowy Maluch+ na rok 2021 (32/21)

Pamiętacie Państwo zapewne, jak w swojej interpelacji z 9 marca 2020 roku, pytałem burmistrza Myszkowa Włodzimierza Żaka o to, dlaczego miasto nie uczestniczy w rządowym programie Maluch +. Niestety nie tylko nie uzyskałem wtedy satysfakcjonującej odpowiedzi, ale i zauważyłem brak u władz miejskich chęci do działania w tej sprawie. Wobec tego dziś – 23 września 2020 roku złożyłem kolejną interpelację w tej sprawie, tym razem pytam Urząd Miasta Myszkowa czy weźmie udział w kolejnej edycji Malucha+ – na rok 2021. Tak oto wygląda interpelacja, o której tutaj piszę:

Co ciekawe- sprawa jest na tle ważna i drażliwa, że piszą już o niej lokalne media. Zapraszam do lektury artykułów o myszkowskich perypetiach z Maluchem + na portalu informacyjnym www.myszkow.eu . Artykuł ten dostępny jest pod tym linkiem

Otrzymałem właśnie – 28 września 2020 roku, odpowiedź od Pana Burmistrza Żaka. Niestety jest ona negatywna. Gmina nie zamierza przystąpić do kolejnej edycji programu Maluch +. Tłumaczenie jest prawie takie samo, jak zwykle: nie ma takiej potrzeby (w co nie wierzę, znając opinie ludzi, którzy ze mną jako radnym rozmawiają) i nie ma działki pod ewentualną budowę np. żłobka.