Tomasz Załęcki

Radny miasta Myszkowa
Interpelacja radnego – remont pływalni MOSiR w Myszkowie

Interpelacja radnego – remont pływalni MOSiR w Myszkowie

Dnia 18.11.2019 roku roku złożyłem interpelację dotyczącą remontu pływalni MOSiR w Myszkowie .
Poniżej zamieszczam zarówno samą interpelację, jak i odpowiedź władz miasta na nią.
Wszystkie moje interpelacje dostępne są również tutaj

Problem krytej pływalni MOSiR w Myszkowie, jest problemen znanym mieszkańcom miasta, gdyż przerwy w jego eksploatacji nie są niestety rzadkością. Martwi mnie to, jako radnego z trzech zasadniczych powodów.

Po pierwsze, w dobie gwałtownych i niekorzystnych zmian klimatycznych, nastepujacych nierzadko już w maju fal upałów, taka pływalnia daje oczywiste wytchnienie mieszkańcom.

Po drugie, pływanie działa bardzo korzystnie na organizm ludzki, szczególnie w czasach gdy większość z nas ma tryb życia siedzący, a młodzi ludzie wolą smartfony od spaceru i ruchu na świeżym powietrzu. Pływalnia ma tu wobec tego znaczenie terapeutyczne – i jako taka powinna bezwględnie i stale działać. Tym bardziej, że jako basen kryty, może funkcjonować niezależnie od pogody.

Po trzecie wreszcie , częste przestoje, czy to spowodowane awariami czy planowanymi remontami , budzą moją troskę jako radnego – osobę z woli mieszkańców Myszkowa, odpowiedzialną za dbanie o miasto i jego infrastrukturę. Pytać więc nie tylko powinienem, ale i muszę – o to czy remonty są właściwie przeprowadzane i czy władze miasta dokładają wszelkiej staranności, jesli chodzi o kwestię utrzymania pływalni w działaniu.

Odpowiedż władz miasta i MOSiR-u mnie trochę uspokaja, jednak uważam że trzeba wzmóc wysilki, majace na celu doprowadzenie pływalni do takiego stanu, by mogła długo i bez zbędnych przerw w eksploatacji, służyć mieszkańcom.