Tomasz Załęcki

Radny miasta Myszkowa
Wniosek radnego o udzielenie informacji publicznej – kwestia własności drogi leśnej (8/18)

Wniosek radnego o udzielenie informacji publicznej – kwestia własności drogi leśnej (8/18)

Pamiętacie zapewne, moją interpelację dotyczącą leśnej drogi w Myszkowie — zasypywanej śmieciami. Prosiłem Miasto Myszków, by zabezpieczyło ją szlabanami, tak by utrudnić wandalom zanieczyszczanie lasu:

Bardzo zależało mi na tym, by na wyżej wspomnianej drodze szlabany zostały zamontowane. Liczyłem, że uchroni to las od zniszczenia i zasypania śmieciami. Niestety, włodarze Myszkowa stwierdzili, że droga nie leży w gestii zarządczej miasta i w związku z tym nie mogą nic z tym zrobić.

Jestem jednak człowiekiem upartym i cierpliwym, łatwo nie rezygnuję. Postanowiłem sprawdzić, kto jest właścicielem drogi, kto jest jej zarządcą. W tym celu złożyłem dnia 18 września 2020 roku, wniosek o udzielenie mi informacji publicznej, tak on oto wygląda:

I oto przyszła odpowiedź, która bardzo mnie pozytywnie zaskoczyła. Otóż — okazuje się, że działka, na której droga leśna, stale zaśmiecana przez lokalnych wandali, leży — jest już własnością miasta Myszków. Sami zresztą państwo przeczytajcie:

A skoro Gmina Myszków ma obowiązek dbać o ten teren i go właściwie zabezpieczyć – będę o to interpelował. Ciąg dalszy nastąpi , bowiem o środowisko naturalne trzeba dbać !