Tomasz Załęcki

Radny miasta Myszkowa
Inicjatywy lokalne

Inicjatywy lokalne

Staram się być człowiekiem twórczym, a nie tylko odtwórczym. Wobec tego proponuję nowe rozwiązania i prezentuję swoje pomysły na polepszenie życia w naszym mieście.

  1. Nowe nazwy Rond w Myszkowie.  Dzięki mojemu pomysłowi i inicjatywie dwa nowe ronda w naszym mieście zyskały patriotyczne nazwy. Jedno rondo nazwano Rondem Rzeczpospolitej, a drugie Rondem Niepodległości. Radni jednogłośnie i bez sprzeciwu głosowali za pozytywnym rozpatrzeniem mojej propozycji, za co jestem ogromnie wdzięczny. Mam nadzieję, że będzie to powód do dumy dla mieszkańców Myszkowa.
  1. Zmiana trasy kursowania autobusu linii nr 5 między Myszkowem a Żarkami-Letnisko. Poparłem wniosek mieszkańców, którzy postulują, aby autobus jechał od placu przy dworcu w Żarkach-Letnisku dalej ulicą Nadrzeczną, skręcał w lewo w ulicę Prostą w Żarkach Letnisko, potem jechał dalej ulicą Letniskową w Myszkowie, na rondzie skręcał w lewo w ulicę Koziegłowską i dalej w ulicę Wronią w Nowej Wsi. Wtedy zrobiłby pętlę, zamiast wracać tą samą trasą do Myszkowa. Większa liczba mieszkańców mogłaby korzystać z komunikacji miejskiej.
    -> Interpelacja dot. zmiany trasy linii autobusowej nr 5
  1. Opublikowanie danych kontaktowych radnych miasta Myszkowa. Wnioskowałem o  umieszczenie na stronie Urzędu Miasta Myszkowa danych kontaktowych do radnych. Wszyscy radni wyrazili na to zgodę. Mieszkańcy mają dzięki temu łatwy kontakt do każdego radnego, skutecznie mogą rozwiązywać swoje sprawy. Podane informacje zawierają: stanowisko radnego, mail, telefon, godziny przyjęć, miejsce, gdzie odbywają się spotkania.
    -> Interpelacja dot. zamieszczenia danych kontaktowych radnych miasta.
  1. Nowa droga z Sikorki na Siewierz. Zwróciłem się do burmistrza z interpelacją w spawie drogi, która łączy Sikorkę z Siewierzem. Jej remont znacząco poprawi mieszkańcom Sikorki, Mrzygłódki oraz całego Myszkowa dostęp do usług miejskich i regionalnych, zwiększy atrakcyjność inwestycyjną regionu, skróci czas dojazdu pojazdów służb ratunkowych (straż pożarna, policja, karetki pogotowia).