Tomasz Załęcki

Radny miasta Myszkowa
Moje oświadczenie dotyczące eskalacji przemocy na tle politycznym w Myszkowie i w Polsce

Moje oświadczenie dotyczące eskalacji przemocy na tle politycznym w Myszkowie i w Polsce

Oburza mnie i martwi to, co się dzieje dziś w naszym mieście i kraju. Chciałem dziś, korzystając z tego, że miała miejsce sesja Rady Miasta w Myszkowie, jako radny, przedstawić opinii publicznej moje oświadczenie w tej sprawie. Niestety, w związku z tym, iż Burmistrz Żak wprowadził cenzurę i nie pozwolił upublicznić sesji, w związku z tym, że nie chciał wprowadzić do porządku obrad dyskusji na temat sytuacji tutaj omawianej, jestem zmuszony przedstawić Państwu moje oświadczenie tu — w wersji elektronicznej.

Prezentuję je poniżej:

Panie Przewodniczący, Panie Burmistrzu, Wysoka Rado, Szanowni Państwo.

Bardzo pięknie tu wszyscy mówimy o pomocy dla drugiej osoby, o szanowaniu kobiet, o wsparciu osób poszkodowanych, słabszych. Szkoda tylko, że lewica ma inne zdanie tutaj, a inne za progiem tej sali. Inne dla nas, a inne dla ulicy.

Osobiście razi mnie hipokryzja, razie mnie, że ludzie lewicy z tragedii ludzkich, z poważnych spraw, jakimi niewątpliwie są kwestie aborcyjne, czynią narzędzie w grze politycznej.

Chcę powiedzieć o dwóch ważnych kwestiach.

O Waszej amnezji

Jeszcze nie tak dawno dziękowaliście Pani Europoseł Jadwidze Wiśniewskiej, za wsparcie dla naszego miasta. Otrzymaliśmy dofinansowanie na Dom Kultury, dzięki wsparciu Pani Jadwigi Wiśniewskiej będziemy już niedługo mieć boisko z prawdziwego zdarzenia w Myszkowie. I nagle kilkanaście dni później nawołujecie mieszkańców, aby szli pod biuro poselskie Pani Europoseł i zapalacie tam znicze, krzyczycie wulgarne słowa, jesteście pełni agresji...

Jak wszyscy wiemy, znicze zapala się zmarłym, lub jeśli komuś życzy się śmierci. To jest wasze świadectwo bycia lewicowcem ? To jest wasz szacunek dla Kobiety ? To nazywacie humanizmem i kulturą polityczną ?

Pani Jadwiga Wiśniewska jest, czy Wam się to podoba, czy nie, – najbardziej znaną kobietą z naszego powiatu myszkowskiego, świetnym, zaangażowanym społecznie politykiem, na której wsparcie myszkowianie zawsze mogą liczyć. Co wam Pani Europoseł zrobiła złego w przeciągu tych kilkunastu dni, że skierowaliście wobec niej tak nienawistne słowa a przeciw niej, tak nienawistne czyny ?

O Waszych kłamstwach

Może spójrzmy na fakty, bo w tym przypadku prawda was zaboli. Przypomnę FAKTY, bo w końcu prawda jest najważniejsza i warto o nią walczyć. Wiecie o tym co tu napiszę przecież doskonale, w końcu jesteście ludźmi inteligentnymi. Nasza Konstytucja, uchwalona w roku 1997, uchwalona była waszymi — lewicowymi głosami, powtórzę to raz jeszcze — to wasze ugrupowania lewicowe, stworzyły naszą konstytucję. Kilka lat lewica pracowała nad nią, byliście z niej dumni. Lewica odpowiada za jej treść. Punkt po punkcie. Mogliście przecież uchwalić inną konstytucję, inaczej ułożyć jej treść. Nie zrobiliście tego.

Mało tego. Mieliście nawet swojego prezydenta. Przypomnę. Numer jeden jako człowiek lewicy, nie kto inny jak Aleksander Kwaśniewski. To on podpisał się pod Konstytucją. Doskonale wiecie też, iż Trybunał Konstytucyjny nie mógł podjąć innej decyzji. Mówił o tym między innymi profesor Rzepliński znany przecież z braku sympatii dla Prawa i Sprawiedliwości.

Wobec powyższego to pod biura polityków lewicy w Myszkowie powinniście iść. Stanąć przed ludźmi bijąc się w pierś i powiedzieć „Przepraszam. Nasza Konstytucja nam się nie podoba, chcemy też zmienić konstytucję. ” Nie zrobicie tego, ponieważ nie chodzi wam o kobiety, a o władzę.

Mam dla was propozycję, napiszcie swój program wyborczy , wpiszcie tam swoje cele i idźcie do wyborów.
Wygrajcie je, będziecie mieli większość ⅔ głosów w sejmie i możecie zmienić Konstytucję na nowo.

Nie zrobicie tego jednak, ponieważ w poprzednich wyborach byliście poniżej progu wyborczego, nikt na was nie chciał głosować. Więc teraz ukryliście Konstytucję, ponieważ jest już niewygodna, Wyzywacie rząd od najgorszych , ponieważ nie chce złamać waszej Konstytucji. Prawa, którego sami stworzyliście.

Prezydent Andrzej Duda wystosował zaproszenie, powiedział wyraźnie kilka dni temu, przypomnę:


„Trzeba się wziąć do pracy i przygotować przepisy wspólnie z ekspertami, żeby dzieci, kobiety nie były narażone na cierpienie psychiczne i fizyczne”

Co ciekawe Prezydent w odpowiedzi na pytanie kto miałby zgłosić odpowiedni projekt, stwierdził, że dla osób, które „rzeczywiście chcą załatwić tę niezwykle ważną ludzką sprawę”, jest obojętne, kto będzie projektodawcą.

„Ważne jest, by ten projekt był wypracowany i mógł jak najszybciej zacząć funkcjonować dając z jednej strony poczucie opieki ze strony państwa kobietom, poczucie, że państwo nie traktuje ich w sposób przedmiotowy, ale uznaje ich człowieczeństwo, ich humanizm ich uczucia również. Ale z drugiej strony dba o to, na czym każdej kobiecie przecież zależy. Wiele kobiet marzy o macierzyństwie i czeka na macierzyństwo” – zauważył prezydent Duda.

Wy jednak nie chcecie rozmawiać, nawet nad zmianą waszych projektów, a powinno wam przecież na tym zależeć. Wasze partie, wasi agitatorzy, nawołują do strajków w czasie pandemii, aby pokazać, że państwo jest nieudolne i aby przejąć władzę siłą — Tylko na to was stać…

I na koniec jedna bardzo ważna rzecz ! O której nie wspomniałem na sesji.

Podczas gdy ideologiczni ojcowie współczesnej lewicy kiedyś śpiewali w „Międzynarodówce”: „Nie uratuje nas żadna wyższa siła, ani bóg, ani cesarz, ani trybun”, to teraz nastąpiła tu wyraźna zmiana. Jeden z najbardziej dziwacznych romansów ostatnich dziesięcioleci: miłość wielu lewicowców do islamu. Czyżby jednak przyszłość lewicy i Europy to religia?

Daje to nam wszystko do myślenia: na zachodzie lewica pokochała islam. Efekty widać jej na dłoni. Płoną kościoły prawie każdego tygodnia w Europie, wczoraj podczas mszy w Nicei dokonano morderstwa na uczestnikach. Odcięto kobiecie głowę.

Zastanówcie się, dokąd zmierza lewica w Europie, lewica w Polsce — wchodząc do kościołów i atakując wiernych. Powiedziałbym „nie idźcie tą drugą” bo zamiast kościołów w Polsce, na Wasze własne życzenie będą meczety…

Piszę te słowa, ponieważ coraz więcej osób w Myszkowie boi się iść do kościoła, a ktoś podburza do ataków…w którą stronę idziemy ? To pytanie pozostawiam otwartym …