Tomasz Załęcki

Radny miasta Myszkowa
Myszków w moich planach: Dlaczego startuję w wyborach do Rady Powiatu?

Myszków w moich planach: Dlaczego startuję w wyborach do Rady Powiatu?

Chciałbym oficjalnie ogłosić, że postanowiłem wystartować w wyborach do Rady Powiatu
w Myszkowie. Moja dotychczasowa praca zawodowa w służbie społeczeństwu oraz długoletnie zaangażowanie w działalność społeczną w instytucjach pozarządowych zaowocowały zdobyciem doświadczenia, które skłoniło mnie do kontynuowania aktywności na rzecz społeczności lokalnej. Mam zamiar podjąć kolejne wyzwanie – przyczynić się do pozytywnej zmiany naszego regionu, pełniąc funkcję samorządowca.

Przede wszystkim chciałbym podziękować każdemu z Was za dotychczasowe wsparcie, za możliwość pracy w Urzędzie Miasta na rzecz mieszkańców Myszkowa. Dziękuję za liczne spotkania, korespondencję mailową i prośby, które do mnie napływały. Nie zawsze mogłem udzielić pomocy, ale w większości przypadków starałem się działać tak efektywnie, jak to tylko było możliwe. W tym czasie złożyłem dziesiątki interpelacji, otrzymałem setki zapytań oraz tysiące maili i telefonów.

Okres kampanii to czas refleksji i podsumowań. Nie zamierzam w tym okresie obiecywać niczego, co nie jest możliwe do zrealizowania ani rozdawać pustych obietnic. Uważam, że jako radny powinienem pokazać, co do tej pory zrobiłem. Czyny są ważniejsze niż puste słowa. Nie oferuję kiełbasy wyborczej, nie będę rozdawać cukierków, długopisów i kwiatów. Nie będę również organizował pokazowych spotkań przy dziurawej drodze z politykami z Warszawy, udając, że dzięki znajomościom wszystko da się załatwić.

Podczas tej kampanii pragnę pokazać, jak dotychczas pracowałem, jakie interpelacje zgłosiłem, co mówiłem na sesjach i na komisjach, jakie wnioski pisałem. Jakie spotkania organizowałem, aby nasze miasto było lepsze. Jednym słowem – co udało mi się zrealizować.

Jako doświadczony przedsiębiorca chcę przedstawić, jak funkcjonuje miasto, na czym tracą jego mieszkańcy, a gdzie możemy oszczędzić. Interesuje mnie również to, jak wygląda współpraca biznesu z magistratem. Które inwestycje przegapiliśmy, dlaczego tak się stało, a także pokazać, jakie projekty czekają na nas w przyszłości. Chcę się skoncentrować na problemach mieszkańców i zastanowić się, jak miasto może im pomóc.

Zapraszam Cię na moją stronę internetową www.zalecki.pl, na moje konta na Facebooku i TikToku. Tam znajdziesz wszystkie informacje o mojej pracy i zaangażowaniu w ciągu ostatnich pięciu lat na rzecz mieszkańców Myszkowa. Uważam, że w kampanii właśnie to warto i trzeba pokazać.

Proszę o twoje wsparcie. Jeśli uważasz, że to, co robię, jest ważne i pożyteczne, zagłosuj na mnie.