Tomasz Załęcki

Radny miasta Myszkowa
O mnie

O mnie

Aktualizacja 2024

Traktuję pracę w urzędzie jako służbę dla miasta. Cieszę się z tego, że udało mi się zrealizować wiele zadań. Napisałem prawie 100 interpelacji, może mi się uda jeszcze wysłać trochę przed końcem kadencji. Jeśli sesje, lub komisję trwały za długo i nie raz ktoś miał pretensję, to zazwyczaj z mojego powodu. 🙂

A na poważnie, były zadane pytania, więc postaram się odpowiedzieć.

Jakie mam plany?

Postanowiłem wystartować w wyborach do Rady Powiatu w Myszkowie.

Jakich chcesz zmian i do czego będziesz dążył?

Chciałbym, aby Myszków jeszcze szybciej się rozwijał.

W przyszłej kadencji, jeśli oczywiście zostanę radnym, będę dążył do realizacji kilku kluczowych celów, które mają na celu poprawę jakości życia mieszkańców naszego powiatu myszkowskiego.

Zwiększenie przejrzystości działania urzędu – Chcę, aby mieszkańcy mieli lepszy dostęp do informacji o tym, co dzieje się w radzie i urzędzie. Planuję regularnie publikować aktualizacje i informacje o podejmowanych decyzjach oraz zapewnić większą dostępność do zapisów z sesji i spotkań.

Poprawa infrastruktury komunalnej – Dążę do tego, aby nasze miasto było lepiej dostosowane do potrzeb jego mieszkańców. To oznacza inwestycje w drogi, chodniki.

Wsparcie dla edukacji – Edukacja jest kluczowa dla rozwoju naszego miasta. Zamierzam wspierać szkoły i placówki oświatowe, a także promować programy rozwojowe i pozaszkolne dla młodzieży.

Ochrona środowiska – Planuję wprowadzić i wspierać inicjatywy proekologiczne, takie jak programy recyklingu, zazielenianie miasta oraz projekty mające na celu redukcję zanieczyszczenia powietrza.

Ochrona Zdrowia – Mam wiedzę praktyczną i teoretyczną i wiem, co zrobić, aby opieka w naszym powiecie stała na najwyższym poziomie.

Wsparcie dla przedsiębiorczości lokalnej – Rozwój lokalnego biznesu jest ważny dla gospodarki naszego miasta. Chcę ułatwić przedsiębiorcom dostęp do pomocy urzędu, a także promować lokalne produkty i usługi. Ten punkt uważam za najważniejszy – Bez biznesu nic w powiecie Myszkowskim nie osiągniemy.

Edukacja:

Rozpocząłem niedawno studia:

  • Finanse i rachunkowość budżetowa samorządu terytorialnego oraz narzędzia zarządzania finansami publicznymi – podyplomowe.

Obecnie zostały mi trzy miesiące do ukończenia

  • Zarządzanie – Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy – podyplomowe

Skończyłem jakiś czas temu:

  • Zarządzanie w placówkach zdrowia – MBA w ochronie zdrowia – podyplomowe.
  • Administracja – Administracja publiczna – licencjat

Wcześniej studiowałem

  • Zarządzanie i marketing.

A jeszcze dużo wcześniej studiowałem:

  • Historia
  • Geografia
  • Teologia

Wszystkie kierunki realizowałem na:

  • Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Doświadczenie zawodowe:

Poza pracą radnego zdobyłem doświadczenie w biznesie, będąc przedsiębiorcą od 18. roku życia. Moja droga zawodowa była różnorodna i pełna wyzwań. Napiszę po krótce. Początkowo zajmowałem się handlem surowcami wtórnymi w Zawierciu, prowadzeniem składu materiałów budowlanych, z czasem założyłem hurtownię wyrobów hutniczych. Równocześnie zajmowałem się rozbiórką obiektów, wyburzeniem budynków, demontażem magazynów. Była też pod drodze hurtownia biżuterii srebrnej oraz handel samochodami. 

Z czasem założyłem również firmę hostingową, agencję kreatywną specjalizującą się w tworzeniu stron internetowych, oraz równocześnie założyłem sieć internetową w Myszkowie i Zawierciu. Potem przyszła kolej na agencję reklamową.

Natomiast od ponad 10 lat prowadzę ogólnopolską wypożyczalnie medyczną, sklepy medyczne oraz hospicja domowe „Siloe” które działają w kilku województwach.

Cieszę się i jestem z tego dumny, że teraz poprzez działalność jaką prowadzę wraz z żoną Justyną Załęcką pomagamy najbardziej potrzebującym.

To na tyle.

Gdyby ktoś potrzebował pomocy w sprawie miasta czy powiatu to proszę pisać radny@zalecki.pl Nie korzystam za często z Facebooka, odpowiadam natomiast osobiście na wszystkie maile.

Prowadzę tę stronę od 6 lat. Można tu zobaczyć, co się działo w naszym samorządzie. W związku z tym, iż teraz widzę jakie nieprawdziwe informację są rozpowszechniane na forach internetowych, postanowiłem zająć się tematem.

Przytoczę, tylko i wyłącznie Fakty i informacje ze źródeł.

Myślę, że co dzień będę wrzucał materiały które mam już przygotowane,

Powiem tylko tyle, że będzie ciekawie..

Wpis z 2018 roku.

Tomasz Załęcki – przedsiębiorca, działacz społeczny, założyciel i prezes fundacji.

Od 20-lat prowadzi własną działalność gospodarczą. Jego atutem jest błyskotliwa obserwacja gospodarki i zmian rynkowych, otwartość na zmiany, o czym świadczy, że na przestrzeni 20 lat zmieniał branże swojej działalności, zaczynając od branży budowlanej (rozbiórki zakładów) poprzez handlową (handel stalą) , technologii IT ( sieć internetowa), obecnie prowadzi działalność w dziedzinie ochrony zdrowia w województwie śląskim i małopolskim (NZOZ Siloe- Zespoły Domowej Opieki Paliatywnej dla dorosłych, poradnie medycyny paliatywnej, wypożyczalnia sprzętu medycznego, sklep medyczny) oraz reklamowej ( Agencja Reklamowa Kamelot, Agencja Kreatywna Topca).

Pomysłodawca, założyciel i prezes Fundacji Syloe. Prywatnie – szczęśliwy mąż Justyny, managera, psychologa i psychoterapeuty. Aktywny działacz na rzecz dobra społecznego. W ostatnim czasie zainicjował w Myszkowie podłączenie oświetlenia lamp ulicznych w naszym mieście oraz podłączenia wodociągów. W wyniku tych działań ulice w dzielnicach Mrzygłód, Nowa Wieś i Ciszówka mają mają oświetlenie. Nadal walczy o wodociąg w dzielnicy Mrzygłód i Nowa Wieś.

Od zawsze pracuje na swoim. Nigdy nie był na zwolnieniu lekarskim i nie korzystał ze świadczeń społecznych.

Radnym nie chce zostać dla własnego interesu, ale by walczyć o prawdziwe potrzeby mieszkańców. Jego cechą charakterystyczną jest optymizm i sprawczość.