Tomasz Załęcki

Radny miasta Myszkowa
Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny

 

Polecam bardzo wysłuchać przemówienia.
Naprawdę warto. Młody człowiek – 30 lat. Kilka lat temu nikt nie dawał mu szans. Proszę sprawdzić, co się dzieje w Stalowej Woli, jak wygląda współpraca samorządu z państwem. U nas Burmistrz Myszkowa mówi, że nie ma działek do programu Mieszkanie Plus.

Dotrzymaliśmy słowa, udowodniliśmy, że można dokonać niemożliwego – powiedział prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Dodał, że fundamentem programu Prawa i Sprawiedliwości jest człowiek.

Nadbereżny nawiązał do swojego poprzedniego programu wyborczego, nazywając go odważnym, ambitnym. Jego realizacja była możliwa dzięki dobrej współpracy z rządem i sejmikiem wojewódzkim. Zdaniem prezydenta Stalowej Woli dokonano niemożliwego: obniżono opłaty komunalne za wodę i ścieki, za wywóz śmieci, emeryci mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej, która w ostatnim czasie została zmodernizowana, wybudowano drogi, nowy układ komunikacyjny, powstał nowy żłobek, miejsca w przedszkolach, dwa bloki czynszowe, których najemcy za 20 lat staną się ich właścicielami. Mottem przewodnim działania w samorządzie zdaniem prezydenta Stalowej Woli jest to, aby widzieć człowieka, aby nie zmieniać samorządu, tak jak w wielu innych miastach, w „bezduszną maszynę, która wyrządziła szkody poprzez budowanie pomników władzy”. – Już na etapie projektowania zapomnieli o użytkowniku, o człowieku – mówił Lucjusz Nadbereżny. 

Czytaj więcej: https://echodnia.eu/podkarpackie/prezydent-stalowej-woli-na-konwencji-pis-stawial-siebie-za-wzor-dotrzymujacego-slowa/ar/13460115

Wystąpienie z 2 września 2018 – Polecam naprawdę warto..

Poniżej inne świetne przemówienia prezydenta Stalowej Woli! 

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
Światło tam, gdzie panuje mrok;
Radość tam, gdzie panuje smutek.

Spraw abyśmy mogli,
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
Nie tyle szukać miłości, co kochać;

Albowiem dając, otrzymujemy;
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,
A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.