Tomasz Załęcki

Radny miasta Myszkowa
Program dla miasta na lata 2018-2024

Program dla miasta na lata 2018-2024

W swych działaniach jako radny stawiam na rozwój myszkowskiej strefy ekonomicznej i infrastruktury miasta. Myszków ma moim zdaniem ogromny potencjał. Znajduje się bowiem w wyjątkowo korzystnej lokalizacji, a mianowicie w bliskości drogi szybkiego ruchu Warszawa- Katowice oraz w niewielkiej odległości od lotniska w Pyrzowicach. Sądzę, że są to doskonałe warunki, które mogą stanowić atrakcyjną bazę dla przedsiębiorców, chcących rozwijać swoje inwestycje w naszym mieście. Pozyskanie nowych inwestorów oraz szeroko rozumiany rozwój myszkowskiej strefy ekonomicznej, powinny być dla miasta priorytetem. Są one gwarantem dynamicznego rozwoju zarówno Myszkowa, jak i całego regionu.

Jako przedsiębiorca wiem doskonalen, z iloma trudnościami borykają się właściciele firm, zwłaszcza na początku swej działalności biznesowej. Uważam za konieczne wsparcie lokalnych przedsiębiorców. W dużej mierze to właśnie od nich, zależy przyszłość naszego miasta. Powinni móc liczyć na wsparcie władz samorządowych w otwarciu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Chciałbym, aby za kilka lat Myszków był miejscem, w którym inwestorzy i przedsiębiorcy chcą żyć i pracować. Aby tak się stało, jest jednaak jeszcze bardzo wiele do zrobienia. Po pierwsze muszą powstawać nowe mieszkania dla młodych. Trzeba wyznaczyć i wyodrębnić tereny pod budownictwo komunalne. Realizacja takich inwestycji, wspierana przez rządowy program Mieszkanie Plus, jest możliwa w Myszkowie. Można śmiało powiedzieć „Wystarczy chcieć”. Należy szybko i skutecznie zatroszczyć się o przyłączenie wodociągu do wszystkich dzielnic naszego miasta między innymi Mrzygłodu i Nowej Wsi. Budowy lub przebudowy wymaga wiele dróg, nie tylko na obrzeżach miasta,ale i w centrum. Myślę tu o drogach dojazdowych do posesji prywatnych, ale i drogach do szkół i przedszkoli.

Jeśli miasto ma być przyjazne swoim obywatelom, nie możemy zapomnieć również o miejscach rekreacji i wypoczynku. Sądzę, że nadszedł najwyższy czas, by centralny punkt naszego miasta czyli tzw. Plac Dworcowy stał się wizytówką miasta, miejscem w którym będziemy chcieli przebywać, z którego będziemy dumni. Myślę, że miasto powinno zaoferować ponad trzydziestu tysiącom mieszkańców coś więcej niż kilka supermarketów w centrum. Bardzo chciałbym, aby były to miejsca, gdzie można wyjść, usiąść i miło spędzić czas z rodziną, czy przyjaciółmi. W Myszkowie brakuje także stref aktywnego wypoczynku, takich jak choćby park miejski, siłownie na świeżym powietrzu, czy miejski basen otwarty.

Jako radny robię wszystko by uczynić Urząd Miasta miejscem otwartym, nowoczesnym i przyjaznym obywatelom. Sądzę, że możliwe jest usprawnienie pracy urzedników w taki sposób, aby wiele spraw dało się załatwić bez wychodzenia z domu. Obsługa internetowa jest możliwa w wielu obszarach działalności urzędu. Ci, którzy są zmuszeni załatwić sprawy urzędowe osobiście, powinni móc liczyć na otwartość i pomoc ze strony pracowników magistratu.

Obywatele mają prawo oczekiwać, że zostaną obsłużeni sprawnie, bez zbędnych formalności, uprzejmie, w komfortowych warunkach. Urząd powinien być dostępny bez barier także dla osób niepełnosprawnych i starszych. Władze miasta muszą zacząć słuchać mieszkańców. To oni sami najlepiej wiedza, czego im potrzeba i co jest dla nich ważne. Otwartość na pomysły obywatelskie realizowane w tzw. budżecie partycypacyjnym uważam za niezbędne w pracy samorządu. Realizacja wielu pomysłów i inwestycji jest możliwa dzięki programom rządowym oraz dotacjom unijnym. Wiele miejscowości, dużo mniejszych od Myszkowa, z powodzeniem z nich korzysta rozwijając się dynamicznie.

Chciałbym, aby również Myszków otworzył się na nowe możliwości, przyspieszając tempo swojego rozwoju. Miasto powinno nie tylko stwarzać możliwości, ale również troszczyć się o najsłabszych. W Myszkowie, przy wsparciu władz miasta, powinny działać organizacje pozarządowe, charytatywne, fundacje i stowarzyszenia, obejmujące opieką ubogich, chorych, niepełnosprawnych, czy w jakikolwiek sposób wykluczonych. Bardzo chciałbym, aby w naszym mieście każdy mieszkaniec czuł się ważny i doceniony. Sądzę, że w Myszkowie mogą dziać się dobre rzeczy, służące miastu i jego mieszkańcom.

Bardzo chciałbym, aby w naszym mieście każdy mieszkaniec czuł się ważny i doceniony. Sądzę, że w Myszkowie mogą dziać się dobre rzeczy, służące miastu i jego mieszkańcom.